Obsah stránky

Výuka v čarodějnickém duchu

sobota, 04. květen 2024 | Aktuality ZŠ
"Výuka v čarodějnickém duchu: Druhá třída zkoumá tajemný svět magie a pohádek"

Konec dubna se každoročně pojí s čarodějnicemi. Ve 2. a 4. třídě chtěly děti tento den prožít netradičně, proto jsme se domluvili, že se převlékneme za čarodějnice a čaroděje. A že se nám jich ve třídě sešlo. Vyučování prvních dvou hodin se prolínalo v tomto duchu – ranní čarodějnický pozdrav, tanec, povídali jsme si o vzniku pálení čarodějnic, kdo jsou, jaké mají vlastnosti, ve kterých pohádkách vystupují, jak je poznáme. Kromě řešení různých typů tematicky zaměřených úloh ve skupinách i samostatně se dověděli i něco o původu tradice pálení čarodějnic. Všechny úkoly byly zaměřeny na rozvoj kreativity, logického myšlení a spolupráce v týmu. Nechyběl recept na kouzelný lektvar, čtení s porozuměním. Den byl příliš krátký, jelikož jsme ani všechny činnosti nestihli, ale přesto jsme si ho moc užili.

Ing. Lucie Kamencová

 

Fotogalerie zde: https://photos.app.goo.gl/F7f23BcLZGUoH4pb7

Prohlášení o přístupnosti   |   Odběr novinek   |   Nastavení cookies
Obce na webu s.r.o.

Webové stránky pro obce a občany provozuje Obce na webu s.r.o.

Používáme soubory cookies. Svůj souhlas můžete změnit v nastavení souhlasu s využitím cookies.