Honba za pokladem 2.+4. ročník

úterý, 25. červen 2024 | Aktuality ZŠ
Blíží se konec školního roku a s ním i více dní trávených venku.

Jinak tomu nebylo ani toto úterý 25.06.2024. Děti 2. a 4. třídy vyrazily na školní zahradu. Slunce svítilo a na školní zahradě se rozprostřelo vzrušení a radost. Děti byly pomocí losování rozděleny do dvojic. Každá dvojice obdržela mapu a dopis kapitána Scotta, ve kterém se zmiňuje o pokladu. Získat poklad není však tak snadné, jak se zdálo, děti pomocí 9 dopisů musí najít ostrov, na kterém je poklad ukryt. Dopisy byly rozmístěny po celé zahradě a děti se s nadšením pustily do pátrací hry, ve které bylo třeba prokázat velkou schopnost čtení s porozuměním. Pátrací hra děti pohltila. Po nalezení správného ostrovu jsme si udělali společný piknik, během kterého jsme se olizovali až za ušima. S plnými břichy se děti pustily do poslední části honby za pokladem, kdy bylo potřeba rozšifrovat konkrétní místo ukrytého pokladu. Všem dvojičkám se úspěšně podařilo šifru rozluštit a hurá za pokladem. Radost a nadšení, které následovaly, byly neuvěřitelné. Poklad obsahoval prázdninový deník a spoustu prázdninových náramku. V závěru pobytu na školní zahradě se děti vyřádily u vodního prvku .

Tento den nebyl jen o hledání pokladu, ale hlavně o spolupráci, důvěře a vzájemné pomoci. Děti si odnesly poklad, ale i spoustu krásných vzpomínek na společně strávené chvíle a taky plná bříška :-).

Děkujeme rodičům, kteří přispěli drobným občerstvením na náš třídní piknik.

Fotogalerie: https://photos.app.goo.gl/6TSGNqBeUEkXZkseA