Jarní dílničky

pátek, 12. duben 2024 | Aktuality ZŠ
Na 10. dubna zvala MŠ a ZŠ na Jarní dílničky.

Prostory sokolovny se návštěvníkům otevřely ve 14:30. Pro tvořivé ruce bylo nachystáno šest stanovišť. Každý, kdo je prošel, si odnášel krásné vlastnoručně vyhotovené výrobky. Dílničky vedly paní učitelky Doležalová a Dopitová, školní parlament, paní Zítková a paní Kučerová.

Někteří vaši nížkovičtí spoluobčané ochotně zapůjčili na výstavu ukázky své práce – paní Práchynská –šité hračky a polštářky, paní Peňázová – háčkované hračky a maskot slavkovských hasičů, paní Blahová – mýdla, pan Cagášek – včelí produkty, pan Gala – kované sošky a dekorace, pan Vilam – hrkače, kolíbku, vozík. Paní Dopitová z Jihlavy zapůjčila zdobené perníčky, z Heršpic přijel vystavovat pan Florián a z Morkovic pan Klímek. Nádhernou výstavu si můžete prohlédnout na fotkách na školním webu. Vsadím se, že v kolíbce od pana Vilama bylo v Nížkovicích přivítáno nejedno vaše děťátko.

Pan Florián vedl dílničku „soustružení káči“. Děti s rodiči trpělivě čekali, až se na ně dostane řada a pan Florián ochotně každé dítě instruoval a výrobou provedl.

Pan Klímek si dovezl proutěné zboží na prodej, a tak si někteří své výrobky odnášeli v košíčcích. Ochotně s každým rozmlouval a odpovídal na dotazy přihlížejících. Během hovorů pro nás upletl dárek – tác s erbem Nížkovic.

Propojení dílniček s výstavou má dětem dát nahlédnout, že tvořit se dá i v dospělosti. Talent se přece nehodí jen pro výtvarnou výchovu ve škole. A proto se můžete těšit vedle Adventních dílniček i na Jarní dílničky v příštím školním roce.

Děkujeme všem laskavým vystavovatelům, trpělivým vedoucím dílniček, obci Nížkovice a návštěvníkům. Díky vám se tato akce mohla uskutečnit.

Anna Maláčová

Fotogalerie zde: https://photos.app.goo.gl/ozEggUfTFxV5ZvDc6