Návštěva Alzheimer Home

pátek, 12. duben 2024 | Aktuality ZŠ
V pátek 12. 4. se několik mateřáčků a školáků vydalo společně s paní učitelkou Olou, Blankou a Dagmou do Alzheimer Home ve Slavkově u Brna.
Zde se v rámci akce "DĚTI SENIORŮM" zůčastnili jarního mezigeneračního setkání se seniory.
Pro babičky a dědečky v domově připravily děti drobné dárečky.  Mateřáčci nacvičili pásmo pohádkových písniček v klavírním doprovodu paní J. Mašové ze ZUŠ Františka France Slavkov u Brna. Školáci zapískali na flétny několik lidových písniček. Děti vykouzlily na tvářích seniorů úsměv. U některých jsme mohli zahlédnout i slzy štěstí a dojetí. Děkujeme za velmi milé setkání a věříme, že jsme tento domov pro seniory nenavštívili naposledy.

Poselství mezigeneračních setkávání
"Věříme, že rozšiřujeme dětský náhled na svět, na lidi kolem nich. Že budou vstřícnější, chápavější, tolerantnější. Laskavější a vnímavější. Že pochopí - jak senioři, tak děti, že svět není černobílý. Že má mnoho barev, podob, tváří, vůní a chutí. A že je krásné jej poznávat v jeho celistvosti. I s těmi kazy a nedostatky, které přináší buďto neohrabanost mládí nebo nemohoucnost stáří."

Fotogalerie zde: https://photos.app.goo.gl/KHihWWus6AQ3mzhV6