Obsah stránky

Pozorování přírody s panem Navrátilem

úterý, 09. duben 2024 | Aktuality ZŠ
Dnes proběhl ve školní družině program v rámci projektu MAP IV rozvoje vzdělávání v ORP Slavkov u Brna pod názvem Pozorujeme přírodu.

Přesně ve čtvrt na dvě se 24 žáků školní družiny dostavilo na bývalé koupaliště, kde na ně již čekali pan ornitolog Petr Navrátil společně s koordinátorem projektů MAP panem Patrikem Hrozkem. Pan Navrátil vyzkoušel děti z názvů ptáků, které ukazoval na obrázcích, seznámil děti s ptáky žijícími u vody, ukázal jim pírka i to, jak funguje vábnička na ptáky. Děti se dozvěděly zajímavé informace o životě vlaštovek, které jsou ohroženy kvůli bourání hnízd na domech. V průběhu programu měly možnost sledovat delekohledy přírodu. Bohužel se jim nepodařilo vypozorovat velké množství ptáků, ale i tak to byl velmi příjemně strávený čas v přírodě s panem ornitologem, který dětem předal spoustu zajímavých informací. Děkujeme :-)

Dagmar Mudrlová

 

Fotogalerie zde: https://photos.app.goo.gl/YrXT6MtKNoS84s178

Prohlášení o přístupnosti   |   Odběr novinek   |   Nastavení cookies
Obce na webu s.r.o.

Webové stránky pro obce a občany provozuje Obce na webu s.r.o.

Používáme soubory cookies. Svůj souhlas můžete změnit v nastavení souhlasu s využitím cookies.