Preventivní programy

pátek, 01. březen 2024 | Aktuality ZŠ
Ve středu v dopoledních hodinách probíhaly v naší škole preventivní programy společnosti Podané ruce.

Nejprve se zúčastnili žáci 1. a 2. ročníku programu S mobilem v pohodě, kterým děti provedly lektorky Agnes s Aničkou. Celé dvě vyučovací hodiny byly věnovány prevenci závislosti na mobilním telefonu. Žáci se dozvěděli rizika nadměrného používání mobilu i pravidla, která by jim měla pomoci být s mobilem v pohodě.

Starší žáci se následující dvě hodiny věnovali s lektorkou Agnes tématu kyberšikany. Nejprve si osvěžili pojmy jako jsou sociální sítě a profil uživatele. Další program byl poté zaměřen na prevenci šikany v kyberprostoru. Žákům byly vysvětleny její projevy a specifika. Bylo jim vysvětleno, jak se kyberšikany nedopouštět, jak jí přecházet a jak se zachovat, pokud se s ní v roli oběti setkají.

Dagmar Mudrlová

Fotogalerie zde:https://photos.app.goo.gl/k7xnA3PYQR4Sgp5E6