Obsah stránky

Prezentace závěrečných prací v 5. ročníku

pondělí, 22. červen 2026 | Aktuality ZŠ
Žáci pátého ročníku prezentovali své závěrečné práce

Ve čtvrtek 18. 6. prezentovali žáci 5. ročníku své závěrečné práce. Představili spolužákům své záliby, sny a výjimečné zážitky.

Zahajovala Emily, mluvila o svém dětství v Anglii. Představila školní uniformu, den ve škole, školní soutěže a zvyky. Velkou Británii stále vnímá jako svou rodnou zemi a ráda se tam za přáteli vrací. Na ukázku s sebou vzala kufr, starý a nový pas, také trofeje, získané ve škole a svou školní uniformu z první třídy.

Pokračovala Adu, která dětem přednesla spoustu informací o původu koní, průběhu tréninku, vhodném oblečení, dobrém chování u koní a o nelehkých začátcích každého jezdce. Přinesla ukázat oblečení pro jízdu na koni.

Vendy přinesla příčnou flétnu. Hře na flétnu se už dlouho věnuje. Vyprávěla o původu fléten, technice dýchání a postoji těla pře hře, vystoupeních se sestrami a soustředění v Bystřici pod Hostýnem. Přiznala se, že někdy je těžké se do trénování přinutit. Na příčnou flétnu zahrála krásnou skladbu.

V pracovním kroji se nám představila Adélka. Ve své práci zdůraznila, jak je folklór důležitý pro zachování společných tradic, tanců, písniček a společenského života na vesnicích.

Ralfem jsme se na chvíli ocitli mezi skauty. Vyprávěl nám o vzniku skautingu. Současnost představil pomocí podrobného popisu skautského kroje, šátků a doplňků. Předvedl několik způsobů vázání uzlů na „uzlovačce“.

Valeriya nás vzala mezi divoké kočky. Mluvila o sérii knih Kočičí válečníci, kterou přečetla.

Ondra zkráceně popsal život v Japonsku, nezapomněl zmínit samostatně se vyvíjející kulturu, která je nejen pro teenagery ze „západního světa“ velice zajímavá a lákavá.

Adam navázal na japonskou kulturu vyprávěním o skládání origami. Zdůraznil, že je nutné, aby byl člověk velice trpělivý a přesný. Předvedl poskládání vlaštovky. Prý si s ním malá sestra ráda vlaštovky hází. A necháme se překvapit, jestli se Adam pustí do výzvy, naskládá 1000 jeřábů a splní se mu jeho nejtajnější přání.

Pavel zavzpomínal na svou první dovolenou u moře a první let letadlem. S rodiči navštívili Bulharsko.

Všichni žáci pátého ročníku letos zakončují školní docházku v Nížkovicích a odcházejí na druhý stupeň. Přejeme jim, aby jim jejich záliby přinášely radost a pomáhaly zvládat těžké chvíle.

Maláčová

Prohlášení o přístupnosti   |   Odběr novinek   |   Nastavení cookies
Obce na webu s.r.o.

Webové stránky pro obce a občany provozuje Obce na webu s.r.o.

Používáme soubory cookies. Svůj souhlas můžete změnit v nastavení souhlasu s využitím cookies.