Obsah stránky

S Liláčky v Modré

neděle, 09. červen 2024 | Aktuality ZŠ
Expozici Vodní svět v Modré jsme navštívili 4. 6., pozvali nás tam tety Lilenky s Liláčky.

S nimi jsme se v Modré setkali a prohlídku areálu jsme společně zahájili i zakončili. Kvůli nepříznivému počasí bylo potřeba upravit program. Takže jsme hlavní část absolvovali odděleně. Prošli jsme se po vyhlídkové lávce, ze které jsme pozorovali pratury. Děti nejvíce zaujalo telátko, které leželo zasypané v seně – jakoby ho tam rodiče schválně schovali před chladem a vlhkem. Ve vnitřní expozici jsme obdivovali nejrůznější druhy ryb, nejvíce původní české druhy. Ve skleněném vodním tunelu pod hladinou rybníka se nám předváděli obrovští kapři, jeseteři a vyzy. Sumce jsme nezahlédli. V akváriích plavaly nejrůznější druhy ryb. Při prohlídce venkovního areálu jsme mohli obdivovat bylinkové záhony i čistou vodu biotopu. Po zakoupení suvenýrů následovala společná fotka a odjezd domů.

Anna Maláčová 

 

Fotogalerie zde: https://photos.app.goo.gl/J8KqBPry7egJiHvP6

Prohlášení o přístupnosti   |   Odběr novinek   |   Nastavení cookies
Obce na webu s.r.o.

Webové stránky pro obce a občany provozuje Obce na webu s.r.o.

Používáme soubory cookies. Svůj souhlas můžete změnit v nastavení souhlasu s využitím cookies.