V červnu jsme zakončili i v družině letošní projekt poznávání živlů. Zopakovali jsme si pokus s tryskovým balónkem (vzduch), namalovali si kamínky (země), připomněli jsme si malý ohňostroj ze svíčky a citrusu (oheň). Protože to odpoledne byla průtrž mračen, vodu jsme si připomínat nemuseli :)
Na procházkách po okolí Nížkovic děti pozorovaly přírodu - život v rybníce, kalužích a na poli. Viděly želvu, užovku, žáby, káňata... Párkrát jsme se potkali s předškoláky a strávili společně část odpoledne. Motivem pro tvoření se stali květiny a motýli.
Ochutnali jsme třešně z aleje v Heršpicích. 22. června jsme navštívili Heršpické humno - přírodní zahradu. Děti provedl pan Juříček, vysvětlil jim, co a jak dělá jinak než v běžné zahradě. Děti směly nakrmit oslice a kozy, pohladily kačera a kachňata. Na cestu dostaly od pana Juříčka kytičku voňavé levandule.
Maláčová, Blahová