Obsah stránky

Volby do školního parlamentu

neděle, 29. říjen 2023 | Aktuality ZŠ
Hlouček žáků u nástěnky u vchodových dveří dává tušit, že se něco ve škole bude dít. A jak by ne! Již ve středu 25. října mají proběhnout volby do školního parlamentu, a právě paní učitelka vystavila kandidátky – barevné, psané rukou, na počítači, s fotkou, bez fotky, s obrázkem a některé jen se stručným popisem svého volebního programu.

Všichni žáci si pečlivě pročetli, co který z kandidátů nabízí, co by chtěl ve škole zlepšit, co by chtěl jinak a jaké akce by chtěl uspořádat.

Ve středu 25. října se po velké přestávce sešli kandidáti, voliči a pedagogové v nejprostornější třídě školy, aby zde proběhly volby do školního parlamentu. Kandidáti si vylosovali čísla, dle kterých pak předstupovali se svým volebním proslovem před své voliče. Ti měli možnost klást kandidátům otázky. Musíme konstatovat, že všech 12 kandidátů své vystoupení před voliči zvládlo s přehledem. Za jednoho kandidáta přečetla jeho program paní učitelka, protože byl nemocný. Volba zástupců do ŠP proběhla tradičně tajným hlasováním, všechny hlasovací lístky byly platné, a tak mohl po dvouhodinovém programu jeden z členů volební komise vyhlásit výsledky. Každý z kandidátů obdržel nějaký ten hlas, ale ze 13 zájemců o práci v parlamentu mohlo být zvoleno jen 5. Nejvíce hlasů dostala Emily, která se zároveň stala předsedkyní školního parlamentu. Dále byli zvoleni Elenka, Viktorka, Gabča a Maty.

Děkujeme všem žákům, kteří se odhodlali kandidovat. Děkujeme za jejich odvahu a za jejich nápady, které se mohou realizovat, i když nevyhráli.

Zvoleným žákům přejeme neupadající chuť pracovat pro školu, mnoho energie, nápadů a odhodlání při realizaci všech věcí, které si naplánovali a které chtějí uskutečnit.

Dagmar Mudrlová

 

Fotogalerie zde: https://photos.app.goo.gl/r7AREDBRJaAWQEct8

Prohlášení o přístupnosti   |   Odběr novinek   |   Nastavení cookies
Obce na webu s.r.o.

Webové stránky pro obce a občany provozuje Obce na webu s.r.o.

Používáme soubory cookies. Svůj souhlas můžete změnit v nastavení souhlasu s využitím cookies.