Výlet na hrad Veveří

čtvrtek, 27. červen 2024 | Aktuality ZŠ
Ve středu jsme se vypravili na školní výlet.

Autobus nás zavezl ke hradu Veveří. Prošli jsme hradní nádvoří, ochoz hradeb a vystoupali aspoň do třech věží. Průvodce nám dělal pan učitel Vašek. Ukazoval nám, co kde stálo, co kde asi bylo vyzděno nebo zazděno… Viděli jsme, jaké škody způsobí neodborný zásah do rekonstrukce starého hradu. Naštěstí přišla doba, kdy je možné památky opravovat téměř podle původních plánů. A tak se pomalu hrad Veveří opět stává krásným hradem i na pohled. Z hradu jsme sestoupali k přístavišti a přes nový most jsme přešli na druhou stranu přehrady. Potom jsme pokračovali podél vodní plochy po stinné cestě pod korunami stromů. Po cestě bylo možné se občerstvit studeným pitím či zmrzlinou. Velkou radost měly děti z netradičního kolotoče. Do cíle bylo potřeba některé děti pobízet, ale všechny cestu dobře zvládly.

Fptogalerie: https://photos.app.goo.gl/cYZwEJd6ruczbGAo6